کتابخونه و سرگرمی sanamape
كتابخونه وسرگرمی sanamape
یکشنبه 1391/09/26 :: M J


رمان ایرانی و عاشقانه در مسیر آب و آتش | fereshteh27 و sky angle کاربران انجمن نودهشتیارمان ایرانی و عاشقانه در مسیر آب و آتش | fereshteh27 و sky angle کاربران انجمن نودهشتیا نام کتاب : در مسیر آب و آتش

رمان ایرانی و عاشقانه در مسیر آب و آتش | fereshteh27 و sky angle کاربران انجمن نودهشتیا نویسنده : fereshteh27 و sky-angle کاربران انجمن نودهشتیا

رمان ایرانی و عاشقانه در مسیر آب و آتش | fereshteh27 و sky angle کاربران انجمن نودهشتیا حجم کتاب : ۲٫۳۸ مگا بایت

رمان ایرانی و عاشقانه در مسیر آب و آتش | fereshteh27 و sky angle کاربران انجمن نودهشتیا تعداد صفحات : ۱۶۳

رمان ایرانی و عاشقانه در مسیر آب و آتش | fereshteh27 و sky angle کاربران انجمن نودهشتیا خلاصه داستان :

دختری به اسم مانیا محبی پزشکی خونده..می خواد به درسش ادامه بده تا تخصصش رو بگیره ولی در کنارش می خواد تو یه بیمارستان هم مشغول به کار بشه..مانیا با پدر ومادرش زندگی می کنه و تک فرزنده..تو زندگیش ۲ تا ارزو داره یکیش اینکه پزشک بشه که خب به این ارزوش رسیده ..اون یکی ارزوش اینه که بره تو ارتش..کلا اهل هیجانه و خیلی دوست داره یه روز پلیس مخفی بشه..ولی مگه میشه ادم هم پزشک باشه هم بره تو ارتش؟..خب توی این داستان میشه کلا کار نشد نداره..مانیا خانم هم که اهل ریسک و هیجانه پی گیرشه..با دوستش شمیم تو یه بیمارستان که رییسش اشنای شمیم هست مشغول به کار میشن..شمیم پرستاری خونده و مانیا پزشکی..تا اینکه مانیا یه روز تصمیم می گیره بره تو ارتش و بشه پزشک اونجا..نه به حرف پدر ومادرش گوش می کنه نه به حرف دوستش تصمیم خودشو گرفته..می خواد به این یکی ارزوش هم برسه..تا اینکه بالاخره به عنوان پزشک یار وارد ارتش میشه..مانیا که تا حالا فکر میکرده تو ارتش کلی هیجان انتظارشو می کشه با ورود به اونجا می فهمه ای دل غافل اینی که داره می بینه با اونی که تو ذهنش همیشه برای خودش مجسم می کرده زمین تا اسمون فرق می کنه..از همون بدو ورودش با سرگرد جدی وسخت گیری به اسم جناب سرگرد اهورا راد اشنا میشه..ولی اونم چه اشنایی..دیدن داره. ….

 

رمان ایرانی و عاشقانه در مسیر آب و آتش | fereshteh27 و sky angle کاربران انجمن نودهشتیا قالب کتاب : PDF

رمان ایرانی و عاشقانه در مسیر آب و آتش | fereshteh27 و sky angle کاربران انجمن نودهشتیا پسورد : www.98ia.com

رمان ایرانی و عاشقانه در مسیر آب و آتش | fereshteh27 و sky angle کاربران انجمن نودهشتیا منبع : wWw.98iA.Com

رمان ایرانی و عاشقانه در مسیر آب و آتش | fereshteh27 و sky angle کاربران انجمن نودهشتیا با تشکر از fereshteh27 و sky-angle عزیز بابت نوشتن این داستان زیبا .

 

نوع مطلب : رمان ایرانی، 
برچسب ها : دانلود رمان ایرانی، دانلود رمان های عاشقانه ایرانی، دانلور رمان های 98ایا، رمان در مسیر آب و آتش،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 1391/09/16 :: M J
معرفی و دانلود آکادمی خون آشام جلد 1:


VA

" رزماری هاتاوی شخصیت اصلی این داستان نگهبان خون آشامی به نام لیزا دراگومیر است که تنها بازمانده ی خاندان سلطنتی دراگومیرها می باشد ، است . آن ها از آکادمی سنت ولادمیر که مدرسه ای مخفی برای آموزش خون آشامان است بنا به دلایلی که بعدا در داستان معلوم می شود ، فرار کرده اند . از طرفی استریگوی ها ( خون اشامان پلید داستان ) و از طرفی دیگر خطر پیدا شدنشان توسط آکادمی آن ها را تهدید می کند . در نهایت فرستاده ی آکادمی ، دیمیتری بلیکوف موفق به پیدا کردن آنان شده و با کمک گروهش این دو را به آکادمی بازمی گرداند ، جایی که رز و لیزا از آن فرار کرده اند ، جایی که تمام اتفاقات بعدی داستان را رقم خواهد زد ، جایی به نام آکادمی خون آشام ... "

  نسخه ی pdf :


نوع مطلب : آکادمی خون آشام، 
برچسب ها : دانلود جلد 1 اکادمی خون آشام، ریچل مید، آکادمی خون آشام، vampire academy،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 1391/09/16 :: M J

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 1391/09/3 :: M J

شناسنامه کتاب :

مقدمه ای بر اکولوژی رفتار
به انضمام فصلی در اکولوژی رفتار انسان

تألیف کربز و دیویس - ترجمه عبد الحسین وهاب زاده

انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد

چاپ هشتم- سال 1391

426 صفحه

 


 

کتاب مقدمه ای بر اکولوژی رفتار اثر کربز و دیویس، از کتابهای مرجع اکولوژی رفتار در دنیا به شمار می رود. به انتخاب مترجم کتاب، عبدالحسین وهابزاده بوم شناس ممتاز کشورمان، به پنجمین چاپ این کتاب که به تازگی توسط انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد وارد بازار نشر شده است، فصلی نیز در اکولوژی رفتار انسان اضافه شد. خلاصه ای از گفتگوی مارا با آقای وهابزاده درباره اهمیت این کتاب و نویسندگان آن و نیز علت افزودن فصلی در اکولوژی رفتار انسان بر آن، در زیر بخوانید.
کربز و دیویس دو کتاب با عنوان اکولوژی رفتار دارند که یکی از آنها کتاب حاضر است و دیگری کتاب مجموعه مقاله ای با زیرعنوان
Evolutionary Approach که توسط این دو جمع آوری و ویرایش شده‌است، هردوی آنها از اساتید برجسته در زمینه اکولوژی رفتارند و هر دو کتابشان کتابهای مرجع این رشته محسوب می‌شود، بخصوص کتاب اکولوژی رفتارشان کتاب بسیار معتبری است و در همه جای دنیای به عنوان کتاب درسی در این رشته استفاده می‌شود. من از کتاب اکولوژی رفتار با رویکرد تکاملی مقاله‌ای نوشته خانم مونیک بورگرهوف مولدر که مردم‌شناس آمریکایی با رویکرد تکاملی است را به این کتاب علاوه کردم که بحثی هم از اکولوژی رفتار انسان در آن آمده باشد. پروفسور بورگرهوف استاد دانشگاه کالیفرنیا و مردم‌شناس مشهوری است که روی قبایل ابتدایی بخصوص در آفریقا بسیار کار کرده‌است.
متاسفانه در میان متخصصین علوم‌اجتماعی پیشرفت رویکرد تکاملی از همه عرصه‌های علوم انسانی کندتر بوده، علومی چون اقتصاد و روان‌شناسی و حتی فلسفه از این حوزه استفاده می کنند ولی جامعه‌شناسی خیلی کند و پاکشان پشت سر اینها آمده و من برای اینکه این بحث بیشتر باز شود و مصادیقی از کاربرد این عرصه علمی در مورد انسان عنوان شده باشد این فصل را علاوه کردم.
بورگرهوف یکی از محتاط‌ترین اکولوژیست‌های رفتار انسانی است و چون خیلی با احتیاط درباره مسائل انسان صحبت می‌کند من فکر کردم مناسبترین مورد است، بگذریم از اینکه مورد تایید نویسندگان کتاب هم هست و من فکر کردم با آوردن این فصل زیاد در کتاب کریز و دیویس مداخله نکرده ام.
این کتاب با اضافه شدن این فصل، علاوه بر زیست شناسان و اکولوژیست ها، برای جامعه شناسان، مردم شناسان، دانشجویان تاریخ و روان شناسان قابل استفاده خواهد بود، چون چشم آنها را به انسان به شیوه جدید باز می کند. مقدمه کتاب هم بیشتر خطاب به آنهاست که می‌خواهند مصادیق انسانی داشته باشند تا مطمئن شوند که این شاخه به قلمرو آنها هم مربوط می‌شود.
جامعه‌شناسان، انسان را موجودی محصول فرهنگ می‌دانند و معتقدند ژنتیک در مورد او نقشی بازی نمی‌کند و گذشته تکاملی او در شرایط امروزی جایگاهی ندارد، در حالی که مصادیقی را که خانم بورگرهوف و دیگران می‌آورند همگی گویای این است که ما اولا موجودی هستیم که تا اندازه زیادی ژنتیکمان در امورمان مداخله دارد و ثانیا شیوه‌های تصمیم‌گیری و حل و فصل ما به مقدار زیاد شبیه به همان چیزی است که در سایر جانوران می‌بینیم مثلا وقتی که ایشان سیستم ارث را تجزیه تحلیل می‌کند نشان می‌دهد که ثروت به همانجایی می‌رود که ژن می‌رود یعنی در جوامعی که قطعیت پدری بالاست، پدر ثروت خودش را به فرزندانش می‌دهد اما در جوامعی که به هر دلیلی قطعیت پدری پایین باشد این ثروت به خواهرزاده ها می‌رسد، چرا که مطمئن است سهم خواهرزاده‌ها مال خودش است.
درباره انتقاداتی که بر اکولوژیستهای رفتار درباره ضعف روش شناختی آنها می‌شود باید گفت از زمانی که بورگرهوف مولدر این مقاله را نوشته، پیشرفتهای زیادی در این زمینه صورت گرفته، مثلا نمونه هایی که کارت رایت در کتاب تکامل و رفتار انسان آورده که در عرصه روانشناسی تکاملی کار شده به خوبی نشان می دهد که علت رفتارهای ما در بسیاری از موارد برای خود ما هم مشخص نیست ما فقط بر اساس بیزاریها و تمایلاتمان آنچه را انجام می دهیم که ژنهامان دیکته می کنند.
مثلا در مورد انتخاب جفت دیده شده که آنکسی مطلوب زن هست که به طریقی مانع از ازدواجهای خویشاوندی بشود. مطالعه‌ای در مورد بوی مورد علاقه زنها انجام شده که در کتاب کارت رایت به آن اشاره می‌شود، زیرپیراهن چند مرد را به زنها می‌دهند تا از روی بوی آنها بگویند کدامیک را به عنوان شریک جنسی خود انتخاب خواهند کرد. وقتی نتایج پاسخ زنان آنالیز شد دیده شد که آنها به کسانی علاقه نشان دادند که سیستم هیستوکمپتیبیلیتی شان یعنی آن کامپلکسی که مربوط به قرابت بافتی شان می‌شود یعنی اگر ما از کسی بافت می خواهیم برداریم و به بدن کس دیگری بزنیم این بافت ها باید با هم خوانایی داشته باشند، دیده شده که زن ها بویی را انتخاب می کنند که متعلق به آن مردانی است که سیستم هیستوکمپتیبیلیتی شان نقطه مقابل خودشان است یعنی آن ژنی را برمی‌گزینند که زن خودشان نباشد یا به ژن خودشان نزدیک نباشد. این یعنی می‌شود ازمایشاتی را طراحی کرد که نشان بدهد ما بخشی از تصمصم گیریهایمان در بسیاری ازمسائل از جمله در مورد ارث، توزیع منابع، انتخاب جفت، شیوه پرورش فرزندانمان و ? بدون اینکه آگاهانه اطلاع داشته باشیم در همان مسیری می رود که تکامل گذشته ما به آن حکم کرده است.
فشارهای اجتماعی هم به علت تکامل ریست شناختی به شکل امروزی درآمده اند و در واقع فشار و الزام اجتماعی برای جانوران دیگر هم وجود دارد و مختص ما نیست، یک جانور وقتی از محیط جنگلی به محیط باز می‌آید فشار اجتماعی جدیدی بر او وارد می آید صیاد بهتر او را می‌گیرد.، پیداکردن منابع تغییر می‌کند و تعامل بین اعضای گروه متفاوت می شود و بهتر می شود و بر اساس این تغییرات که می شود گفت کوتاه مدت و اکولوژیکی-فرهنگی اند رفتار حیوان هم تغییر می کند در همه خصوصیاتش یعنی در اندازه گله، شیوه معیشت و سازماندهی اجتماعیشان تاثیر می گذارد. فشارهای اجتماعی تنها روی انسان تاثیر نمی گذارد و ما از آنجایی که انسان را همواره تافته جدا بافته دیده ایم بسیاری از ویژگیهایش را منحصر به انسان می دانیم ولی وقتی چشممان را به موجودات دیگر باز کنیم، خواهیم دید آنها هم از همین قواعد پیروی میکنند یعنی اگرچه که محیط تکاملی گذشته شان که ژنهای انها را شکل داده است به مقدار زیادی رفتارهای آنها را سازمان دهی و جهت دار می کند. اما شرایط امروزی شان هم روی این عوامل تاثیرگذار است و می تواند دستورات ژنتیکی را تعدیل بکند یا تغییر بدهد در واقع ما در مورد انسان هم نمی گوییم که ژنتیک هر سازی را بزند انسان می رقصد بلکه می گوییم انسان موجودی نیست که ژنتیکش روی فعالیتهای امروزیش تاثیر نداشته باشد ما می گوییم آن تاثیرها او را به سمت بعضی گزینه ها جانبدار می کنند و بعضی گزینه ها را برای انسان محتمل تر می کنند نه اینکه برای او مقدر می کنند که او جز این کار دیگری نمی تواند بکند. در مورد سایر جانوران هم تا جایی که ما می دانیم همینطور است.

 


 


فهرست مطالب

- انتخاب طبیعی ، بوم شناسی رفتار

- آزمون فرضیات در بوم شناسی رفتار

- فرد و تصمیمات اقتصادی

- صیاد در مقابل صید: مسابقه تسلیحاتی تكامل

- رقابت بر سر منابع

زندگی گروهی

- جنگ و زور آزمایی

- تضاد جنسی و انتخاب جنسی

- مواظبت والدینی و سیستم جفتگیری

- استراتژیهای الترناتیو

- پیرامون خودخواهی و فداكاری

- همكاری و فداكاری در پرندگان ، پستانداران و ماهیها

- همكاری و فداكاری در حشرات احتماعی

- طراحی سیگنالها؛ بوم شناسی و تكامل، اكولوژی رفتار انسان

نتیجه گیری
منبع: greenblog.ir

نوع مطلب : کتاب های علمی، 
برچسب ها : مقدمه ای بر اکولوژی رفتار، کربز و دیویس، عبدالحسین وهاب زاده،
لینک های مرتبط :
سلام به همه
امید وارم مطالب این وبلاگ رو دوست داشته باشید.
اگر كتاب خاصی رو می خواید تو نظر ها بگین تا براتون بذارم.
لطفا نظر هم یادتون نره.
دوستون دارم.بای

مدیر وبلاگ : M J
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic